בית הספר להתנגדות הלא אלימה  הרשמה לאתר
הרשמה
 
050-5229348
English  English
בית הספר להתנגדות הלא אלימה
במשפחה, בבית ספר ובקהילה

בית הספר להתנגדות הלא אלימה, בראשות פרופ' חיים עומר, מציע מגוון קורסים, הכשרות והרצאות, לאנשי מקצוע ולקהל הרחב, בנושאים של הסמכות החדשה במשפחה, בבית הספר ובקהילה, ולהתמודדות הורים, מורים וגורמי קהילה עם בעיות של אלימות, התנהגויות סיכון, בעיות חרדה ובעיות משמעת.

קורסי הלימוד 2024
קורס בסיסי למטפלים בגישת ההתנגדות-הלא-אלימה (NVR)

בית הספר מציע למטפלים ואנשי מקצוע קורס הכשרה מקצועי ללימוד עבודה עם הורים (הדרכת הורים). הלימודים יכללו קורס הכשרה בסיסי בן כ-40 שעות לימוד בו ילמדו ויתורגלו התיאוריה, העקרונות והכלים המרכזיים של ההתנגדות הלא אלימה והסמכות החדשה. המרצים בקורס הינם הצוות המפתח של השיטה ובראשם פרופסור חיים עומר. בתום הלימודים יוכלו התלמידים להמשיך לפרקטיקום או לקבל הדרכה מפסיכולוגים מומחים בגישה.   קראו עוד »

קורס לשפ"חים, מרפאות ומוסדות בתחום הטיפול, הרווחה והחינוך הבלתי-פורמלי

בית הספר מציע קורסים מרוכזים בגישה לשפ"חים, מוסדות חינוך ורווחה אשר מעוניינים להטמיעה במערכת בה הם נמצאים. הלימודים כוללים הן את התיאוריה, העקרונות והכלים המרכזיים של השיטה, והן את הדרכים להטמעתה במערכת ובקהילה. חשוב להדגיש כי הקורסים עוברים התאמה ספציפית לצרכי הגוף המזמין ולאוכלוסייה אותה הוא משרת. הקורס מתקיים במוסד הגוף המזמין או בבית הספר להתנגדות הלא אלימה, בהתאם לצרכי מזמין ההכשרה.   קראו עוד »

קורס הכשרה למורים ומנהלים

קורס זה שם דגש על חיזוק ועיגון סמכות המורה והמנהל. הלימודים כוללים את התיאוריה, העקרונות והכלים המרכזיים של הגישה. הקורס מיועד בראש וראשונה לחיזוק המורים בצורה חיובית, על ידי הגברת התמיכה, הקניית כלים לתגובות משמעותיות, התנהלות יעילה מול התלמיד המקצין, והוצאת המורים מתחושת שחיקה וחוסר אונים. דגש מרכזי יושם על יצירת דרכים לבניית גיבוי הדדי של מורים ודמויות מפתח בבית הספר, כמו גם על בעיית הברית הורה-מורה כדרך להעצמה הדדית, לשיתוף פעולה ועזרה לילד. הקורס יכלול בנוסף דיון בבעיות נפוצות של ילדים בגיל בי"ס (ילדים בעלי ADHD, ילדים בעלי הימנעות מבי"ס, ילדים עם חרדות וכדומה), ויציע למורים כלים כיצד להתמודד עם בעיות אלה באופן שיוכלו לעזור לילדים, תוך חיזוק הסמכות והמעמד של המורה.   קראו עוד »

קורס לעיריות ומועצות מקומיות

בקורס זה נלמדים כלים ספציפיים אשר מאפשרים את חיזוק הסמכות בקהילה ועיגונה ע"י חברי הקהילה השונים (הורים, מורים, מטפלים ודמויות מפתח בקהילה).   קראו עוד »

קורס להורים בנושא השגחה הורית

בקורס זה ילמדו הורים עקרונות ושיטות באמצעותם יוכלו לשפר ולהתאים את השגחתם ההורית, בהתאם לגילו של הילד ובהתאם לבעיות המתגלות בהתנהלותו. הורים ילמדו: כיצד ניתן להדק או להרפות את ההשגחה, לפי הצורך, כיצד ניתן ליצור אירועים שגרתיים וחוץ-שגרתיים המחזקים את יכולתם להשגיח, כיצד לשפר את התאום עם בן הזוג ולשתף בני משפחה אחרים (למשל, סבים), כיצד ליצור שיח פתוח וכנה אך לא שוויוני עם הילד, כיצד לחסן ילדים בפני התפתחויות מסוכנות, כיצד להגביר את מעורבותם ונוכחותם למניעת סיכונים ולקידום השגחה עצמית אצל הילד.   קראו עוד »

קורסים מתקדמים

קורסים מתקדמים בגישה אשר יקנו למשתתפים כלים לטיפול בנושאים והפרעות ספציפיים, דרך עבודה עם הורים, מורים והקהילה (לדוגמה: קורס בנושא ברית הורה-מורה, ADHD, סירוב בי"ס, חרדה ותלות).   קראו עוד »


International Conference NVR

פרופ' חיים עומר פרופ' חיים עומר: "פתיחת בית הספר להתנגדות לא-אלימה, מהווה עבורי נקודת ציון משמעותית ביותר בדרכי המקצועית..."   »
קורסי לימוד
קורס בסיסי למטפלים בגישת ההתנגדות-הלא-אלימה (NVR)
פרקטיקום
סדנא בנושא ברית הורה-מורה
קורס לשפ"חים, מרפאות ומוסדות בתחום הטיפול, הרווחה והחינוך הבלתי-פורמלי
קורס הכשרה למורים ומנהלים
קורס לעיריות ומועצות מקומיות
קורס להורים בנושא השגחה הורית
קורסים מתקדמים
שתף בפייסבוק  הרשמה לאתר
הרשמה
 
050-5229348